Müzik Kutunuz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Müzik Kutunuz

müzikle ilgili herşey burada

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
En son konular
» Manga fan...
Candan Erçetin Icon_minitimePtsi Eyl. 14, 2009 8:47 pm tarafından neSLi

» Linkin park fan
Candan Erçetin Icon_minitimePtsi Eyl. 14, 2009 8:44 pm tarafından neSLi

» Duman fan...
Candan Erçetin Icon_minitimePtsi Eyl. 14, 2009 8:43 pm tarafından neSLi

» Emre Aydın fan
Candan Erçetin Icon_minitimePtsi Eyl. 14, 2009 8:42 pm tarafından neSLi

» Şebnem Ferah fan
Candan Erçetin Icon_minitimePtsi Eyl. 14, 2009 8:41 pm tarafından neSLi

» Avril Lavigne&innocence
Candan Erçetin Icon_minitimeSalı Eyl. 08, 2009 3:09 pm tarafından qamse

» manga - cevapsız sorular akustik (canlı performans)
Candan Erçetin Icon_minitimeSalı Eyl. 08, 2009 3:06 pm tarafından qamse

» evanescence&my immortal
Candan Erçetin Icon_minitimePtsi Eyl. 07, 2009 12:10 am tarafından ((mrv))

» pinhani&dön bak dünyaya
Candan Erçetin Icon_minitimePaz Eyl. 06, 2009 8:35 pm tarafından avril_gokce

Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 SSS
 Arama
Forum
Ortaklar
bedava forum

Candan Erçetin

2 posters
YazarMesaj
nlengin
Admin
Admin

Candan Erçetin Empty
MesajKonu: Candan Erçetin   Candan Erçetin Icon_minitimePerş. Eyl. 03, 2009 10:54 pm

KARİYERi:

1991 yılında İstanbul Belediye Konservatuarı Şan Bölümü'nü bitirdi.

1986 yılında Norveç Oslo'da düzenlenen Eurovision Şarkı Yarışması'nda Klips ve Onlar grubunun bir üyesi olarak ülkemizi temsil etti.

1994'te Kanal D'de 17 hafta süren "Kol Düğmeleri" adlı magazin programının sunuculuğunu yaptı.

1995 yılında da Numberone TV'de haftada beş gün yayınlanan, 65 bölümden oluşan "Randevu" adlı sohbet programını sundu.

1995 Ağustos'unda Trakya ve Makedon ezgilerinden oluşan "HAZIRIM" adlı ilk solo albümünü çıkardı. Albüm, aynı yıl Alem FM'in "yılın en iyi satan pop albümleri" listesinde yer alarak ödül kazandı.

1996 Temmuz ayında "SEVDİM SEVİLMEDİM" adlı, Türkiye'de yayınlanan ilk remix albüm çalışması ile büyük başarı kazandı.

1996 yazında sanatçı, iki halk konseri ve Yapı Kredi Bankası Gençlik Festivali çerçevesinde Rumeli Hisarı'nda konser verdi.

1997'de "ÇAPKIN" adlı ikinci solo albümünü çıkardı. Bu albümde kendi bestelerine de ağırlık veren sanatçı, albümde yer alan "YALAN" parçasıyla 1998 Kasım ayında İstanbul FM'in "en çok istek alan şarkı" ödülünü aldı.

1997 sonbaharında Hollandalı bir World Music organizatörünün teklifi ile, biri Utrecht Tivoli'de diğeri Amsterdam Paradiso Konser Salonu'nda olmak üzere iki konser verdi.

1998 yılı Haziran ayında 2. Boğaziçi Festivali'nin açılışını Cemal Reşit Rey Senfoni Orkestrası eşliğinde gerçekleştirdi.

1998 Ağustos ayında "OYALAMA ARTIK" adlı 2. remix albüm çalışması yayınlandı.

Ekim 1998'de "HER AŞK BİTERMİŞ" adlı parçasının klibi, Fransız MCM müzik kanalının düzenlediği "Nuit Du Clip"II. Akdeniz Video Müzik Ödülleri'nde "En İyi Yönetmen" ödülüne layık görüldü.

Mayıs 1999'da Bremen die Glocke konser salonunda, Haziran 1999'da Frankfurt'ta ve Fas'ta solo konserler verdi.

Ekim 1999'da Paris Olympia' da depremzedeler yararına gerçekleştirilen karma konsere şarkılarıyla katıldı ve programın sunuculuğunu üstlendi.

Ocak 2000'de "ELBETTE" adlı 3. albümü çıktı. Albüm, 2000 yılının satış listelerinde bir numaraya yerleşti.

Mayıs-Ekim 2000 tarihleri arasında 8 konserlik yaz turnesini gerçekleştirdi.

Temmuz 2001'de, 2.500 adetlik sınırlı sayıda üretilen ve orijinal imzası bulunan "UNUT SEVME" remix albüm çalışması satışa sunuldu.

Mayıs-Ekim 2001 tarihleri arasında, Doğu illerini de kapsayan 20 konserlik Anadolu turnesini gerçekleştirerek 62.000 dinleyiciyle buluştu.

NTV'de 2001 Kasım ayında başlayan 13 bölümlük "Günlük Hayat" adlı canlı televizyon programının yapımını ve sunuculuğunu üstlendi.

Mayıs 2002'de "NEDEN" adlı 4. albümü satışa sunuldu. Çoğunluğu kendi söz ve bestelerinden oluşan albümde 12 şarkı yer alıyor.

Ocak 2003'te Fransız chansonlarını yeni düzenlemelerle yorumladığı "Candan chante hier pour aujourd'hui" albümü piyasaya çıktı.

Yine 2003'te NEDEN albümünden şarkıların remixlerinin yanı sıra Bosna-Hersek, Avusturya, Türkiye ortak yapımı Gori Vatra adlı filmin müziği olan "Yazık Oldu" adlı şarkının da yer aldığı Remix albüm piyasaya çıktı.

Haziran 2004'te son albümü MELEK dinleyicisiyle buluştu.

2005 yılının ilk yarısında "Yıldızların Altında" isimli eski Türk filmlerini konu alan müzikli oyunda başrolleri Beyazıt Öztürk, Rasim Öztekin, Ragıp Savaş, Nurhan Damcıoğlu ve Orhan Aydın ile paylaştı.

2005 yılının Temmuz ayında Remix'5 isimli MELEK albümdeki 6 parçanın 9 yeni remiks versiyonunu ve "Les Choristes" filminden "Vois Sur Ton Chemin"in Türkçe vesiyonu "Sevdim Anladım"ı içeren remiks albümü çıktı.

Yine aynı yılın Aralık ayında ise, profesyonel müzik hayatının 10. yılında,

Türkiye ve Yunanistan'da yıllardır söylenmekte olan ortak melodileri iki dilde de seslendirdiği "Aman Doktor" albümünü hazırladı.

Candan Erçetin, aynı zamanda Galatasaray Lisesi'nde öğretmenlik görevini de sürdürmektedir.

HAYATI:

Türkiye'nin geçirdiği en soğuk kışlardan birinde, Fırat ve Dicle nehirlerinin dahi donduğu 1963 yılında, Kırklareli'nde doğdu. 10 Şubat'a denk gelen doğum günü, onu birçok özelliğini taşıdığına inandığı kova burcunun üyelerinden biri yapmıştı. Çocukluğunu ve ilkokul yıllarını aslında küçük, Trakya'ya göre ise büyük bir şehir olan Kırklareli'nde geçirdi.

Girdiği parasız yatılı sınavlarında Galatasaray Lisesi'ni kazanınca, annesi onu elinden tuttuğu gibi İstanbul'a getirdi. Annesi Kırklareli'ne yalnız döndü ve o, 11 yaşında bu dev şehirde tek başına kaldı.

Hayatla erken yaşta yüz yüze kalışı, kendi yaşındaki kız öğrencilerle birlikte geçirdiği yatılılık yılları, karakterinin oluşmasına büyük etkilerde bulundu. Aynı zamanda, 1979 yılında girdiği İstanbul Belediye Konservatuarı'nda Şan eğitimine devam ediyordu.

Galatasaray Lisesi'ni bitirdikten sonra, yakınlarının "şöyle mühendislik gibi hayırlı bir meslek" edinmesi yolundaki feryatlarına aldırmaksızın ilk tercihlerinden biri olan İstanbul Üniversitesi Klasik Arkeoloji bölümüne girdi. Üniversitenin son yılı olan 1986'da büyük bir tesadüf sonucu Norveç Oslo'da düzenlenen Eurovision Şarkı Yarışması'nda "Klips ve Onlar" grubunun bir üyesi olarak Türkiye'yi temsil etti.

Grup o zamana kadarki en iyi dereceyi almış, dokuzuncu olmuştu. Bazıları için büyük bir müzikal kariyerin başlangıcı gibi duran bu olaya rağmen,çok severek devam ettiği Arkeoloji eğitimini burada sonlandırmak istemedi ve kazandığı bursla yüksek lisans yapmak üzere Viyana Üniversitesi'ne giderek henüz başlamış olan müzikal kariyerine son verdi.

Hayatının geri kalanını geçirebileceğine inanarak gittiği Viyana'dan, 1 yıl sonra, ülkesini çok özlemiş olarak geri döndü. İyisiyle kötüsüyle, insanın kendini en iyi hissettiği yerin doğduğu ve yaşadığı yer olduğunu anlamıştı. Viyana'da olduğu süre boyunca dondurduğu Konservatuar eğitimini ise 1991 yılında tamamladı.

Albümleri

HAZIRIM

Candan Erçetin'in ilk solo albümü olan "Hazırım" 1995 Ağustos'unda yayınlandı. Trakya ve Makedon ezgilerinin ağırlıkta olduğu albüm, Alem FM'in "Yılın en iyi satan pop albümleri listesinde yer aldı.

ÇAPKIN

Kendi bestelerine de yer verdiği "Çapkın" albümü 1997'de yayınlandı. Bu albümde yer alan "Yalan" adlı şarkı, İstanbul FM'in "En çok istek alan şarkı" ödülünü aldı.

ELBETTE

Candan Erçetin'in üçüncü albümü olan Elbette 2000 yılına damgasını vurdu ve satış listelerinde bir numaraya yerleşti. Sözü ve bestesi sanatçının kendisine ait olan"Elbette" şarkısı yılın en çok dinlenen şarkısı oldu. Şarkı, 6 ay boyunca pop listelerinde 1 numarada kaldı. Aynı şarkıya çekilen klip Hürriyet Gazetesi'nin düzenlediği Altın Kelebek Yarışması'nda halkın oylarıyla "En İyi Klip" ödülünü aldı ve 2000, 2001 yıllarının en çok seyredilen klibi oldu.

NEDEN

Ben sadece bir sözcüyüm;

Yüreğini kaleme alma cesareti gösteren,
Kendini müziğiyle ifade etmeyi tercih eden
Ve sessiz kahraman olmayı seçen
Bir avuç insanın sözcüsü...

Sözcüsü olduklarımdan ve olamadıklarımdan,
elimden gelenin en iyisi bu olduğu için af diliyorum.

Birbirimize güvendik,
aşkla ölesiye çalıştık ve mutlu olduk...

Sizlere teşekkür etmek, anlatmak
istediklerimin yanında çok hafif kalıyor.

Candan Wink

CHANTÉ HIER

Ben Fransa'da hiç yaşamadım. Ve "Fransız Chanson" ile Türkiyede bir lisede tanıştım.

Bence bazı şarkılar mücevher gibidir. Nesilden nesile montürleri değişse bile değerlerinden hiçbir şey kaybetmezler.

Yıllar önce aşık olduğum bu şarkıları günün birinde farklı bir bakış açısıyla yorumlayabildiğim için kendimi çok şanslı sayıyıyorum.

Bu projenin gerçekleşmesini, tasarımına amatör bir heyecanla yüreğini katan herkese ve bu dili daha iyi telaffuz etmem için büyük emek harcayan Fransızca hocam Mme. Erard'a borçluyum.

MELEK

2002 yılının mayıs ayında piyasaya çıkan “Neden” albümünün hemen ardından üretim çalışmalarına başlanan “Melek” hem Candan Erçetin’den özlenen klasikleri hem de sürpriz şarkıları, 2004 yazında dinleyicisiyle buluşturuyor.

“Melek” albümünde kayıtlar, “Çapkın”, “Elbette” ve “Neden” albümlerinde olduğu gibi Erekli&Tunç stüdyosunda gerçekleştirildi ve müzik prodüktörlüğünü yine Rıza Erekli yaptı. Herkesi yüreklendirdi ama fazla yüreklendiklerinde de ayaklarının yere basmasını sağlayarak “Melek”in ortaya çıkmasındaki en büyük rolü oynadı.

AMAN DOKTOR

Ben çok çabuk yoruldum sanıyordum, halbuki o arada 10 yıl geçmiş…

Temmuz 1995 ilk albümün dinleyicisi ile buluşma tarihi, hala üzerimde stresi ve heyecanı var; ilkler hep öyledir ya…

İkinci ve üçüncüde biliyorum zannettim ama sadece zannetmekle kaldım çünkü öğrenecekleri bitmiyormuş insanın…

Dördüncü ve beşincide artık etraf bildiğimden emindi; gelin görün ki, ben hala bilemediklerimin farkındayken bu durum omuzlarıma daha büyük bir yük bindirdi…

Derken bir de baktım ki 10 yıl geçmiş, öğrendiklerimin verdiği yorgunluk, öğreneceklerimin yarattığı heyecanla yarışıyor…

Ben de hayalini kurduğum şarkılar söyleyeyim istedim 10. yılda …

Bana hayallerimi gerçekleştirecek gücü veren dostlarım olduğu için,
Kendimi müzikle ifade etme şansını yakaladığım için,
Hayallerimi ve müziğimi paylaşabildiğim için,

10 yıldır hayata teşekkür etmediğim bir gün dahi yok…

Candan Erçetin
neSLi
Admin
Admin
neSLi

Candan Erçetin Empty
MesajKonu: Geri: Candan Erçetin   Candan Erçetin Icon_minitimeCuma Eyl. 04, 2009 9:07 pm

bu uzun payLaşımın için tşk Smile

Candan Erçetin
1 sayfadaki 1 sayfası