Müzik Kutunuz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Müzik Kutunuz

müzikle ilgili herşey burada

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
En son konular
» Manga fan...
Tan Röpörtajı Icon_minitimePtsi Eyl. 14, 2009 8:47 pm tarafından neSLi

» Linkin park fan
Tan Röpörtajı Icon_minitimePtsi Eyl. 14, 2009 8:44 pm tarafından neSLi

» Duman fan...
Tan Röpörtajı Icon_minitimePtsi Eyl. 14, 2009 8:43 pm tarafından neSLi

» Emre Aydın fan
Tan Röpörtajı Icon_minitimePtsi Eyl. 14, 2009 8:42 pm tarafından neSLi

» Şebnem Ferah fan
Tan Röpörtajı Icon_minitimePtsi Eyl. 14, 2009 8:41 pm tarafından neSLi

» Avril Lavigne&innocence
Tan Röpörtajı Icon_minitimeSalı Eyl. 08, 2009 3:09 pm tarafından qamse

» manga - cevapsız sorular akustik (canlı performans)
Tan Röpörtajı Icon_minitimeSalı Eyl. 08, 2009 3:06 pm tarafından qamse

» evanescence&my immortal
Tan Röpörtajı Icon_minitimePtsi Eyl. 07, 2009 12:10 am tarafından ((mrv))

» pinhani&dön bak dünyaya
Tan Röpörtajı Icon_minitimePaz Eyl. 06, 2009 8:35 pm tarafından avril_gokce

Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 SSS
 Arama
Forum
Ortaklar
bedava forum

Tan Röpörtajı

YazarMesaj
qamse
SuperModeratör
SuperModeratör
qamse

Tan Röpörtajı Empty
MesajKonu: Tan Röpörtajı   Tan Röpörtajı Icon_minitimePerş. Eyl. 03, 2009 11:15 pm

Tan Röpörtajı Tan600x300

Yeni albümü "İşaret" ile birlikte yeni bir imajla karşımıza çıkan Tan ile yaşadığı değişimi, çoğu kendi şarkılarından oluşan albümünü ve Ferdi Tayfur ile Tarkan'a olan hayranlığını konuştuk. Genç popçu ile ilgili daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, bu röportajı mutlaka okuyun...

"İşaret"te önceki albümünüzden farklı neler var?Bir önceki albümümüz single'dı, Bir yaz boyunca üzerinde duruldu, singlelar hızlı çıkıp hızlı tüketiliyor. Ama son albümde yeni şirketimde çok daha rahat çalışabildim, daha çok sanatçı dilinde konuşan insanlarla çalışabildim. Sadece şarkılar değil, promosyon, kartonet, klipler de çok daha özenli oldu.

Albümlerinizde yer verdiğiniz Ferdi Tayfur şarkıları bir hayranlığın göstergesi mi? Herkesin bir hayranlığı var özellikle bizim jenerasyonumuzun çocukluğunda şarkılarını dinlediği bir insan... Özel bir insan olduğuna inanıyorum. Özel bir sesi, duygusu ve özel sözleri olduğuna inanıyorum. Hiçbir başarı boşuna elde edilmemiştir. Yıllar önce o şekilde o kadar büyük bir star olmak boş bir şey değildir hiçbir şekilde... "Onun şarkılarını okursak, bize de aynı şekilde faydası olacaktır, bizde de o şarkılar sevilecektir" diye düşünüyorum. Şimdiye kadar iki şarkısını seçtim ve doğru şarkıları da seçip güzel bir iş çıkarmışım. Bunu başka isimlerle de deneyeceğim ama Ferdi Tayfurla çok tuttu totem, bu şekilde bir süre daha devam edebilir.

"Albümde arabesk öğeler var” gibi yorumlar sizi rahatsız ediyor mu? Albüm yaparken hiçbir zaman çizgiler koymuyorum, tarzım açısından da koymuyorum. Sadece arabesk dinleyen ya da sadece rock dinleyen ya da sadece yabancı müzik dinleyen insandan çok daha fazlasını biliyor ve dinliyorumdur. Ama tarz ayırt etmiyorum, bu insan ayırt etmek gibi bir şeydir. Ben sadece sana müzik yapmak istemiyorum, hepinize yapmak istiyorum. Sen de bir şey bul, o da bulsun, o da bulsun... Konservatuvar ve opera sanatçısıyım ben ama fantezi gırtlağı ile şarkı söylemek de çok başka ve özel bir şeydir. Her rockçı fantezi gibi şarkı söyleyemez, pop gibi söyleyemez. Mutlaka çok güzel sesleri var ama herkes bizim yaptığımız tarzı yapamaz, özellikle bu albümdeki konsepti yapamaz; ne aranjeleri, ne okumaları... En zor tarzı yaptığıma inanıyorum

Tan Röpörtajı
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Keremcem Röpörtajı
» HeyGirl Grup Hepsi Röpörtajı